Otomotiv Mühendisliği Eğitimleri

Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği

Hesaplamalı akışkanlar dinamiği (HAD) konusunda detaylı bilgilerin vermesi amaçlanmaktadır. Seminerin son bölümünde ANSYS yazılımı kullanılarak HAD uygulaması yapılacaktır.
Levent A. Kavurmacıoğlu
Doç.Dr.
Otomotiv Mühendisliğinde Yorulma

Bu eğitimle, kara taşıtlarının gövde tasarımının Ar-Ge aşamasında takip edilmesi gereken günümüz “Taşıt Gövde Tasarımında İleri Mühendislik Tasarım Konsepti” hakkında temel bilgiler sağlamak, taşıt gövde ve komponentlerinin ömür tayini, optimizasyonu ve hızlandırılmış ömür testleri konusunda detaylı bilgi vermek amaçlanmaktadır.
Murat Ereke
Prof.Dr.
Taşıt Dinamiği

Bu eğitimle, kara taşıtlarının zeminle olan bağlantısı ele alınarak, taşıt salınımları ile ilgili düşey dinamik, tahrik ve fren işlevleri ile ilgili boyuna dinamik ve dönemeç hareketleri ile ilgili yanal dinamik konularında detaylı bilgi vermek amaçlanmaktadır.
Ali G. Göktan
Prof.Dr.
Elektrikli ve Hibrit Elektrikli Taşıtlar

Kara taşıtlarında kullanılan alternatif tahrik sistemleri hakkında temel bilgiler sağlamak. Elektrikli ve hibrit elektrikli taşıt konfigürasyonları, çalışma prensipleri, modelleme, simülasyon ve taşıt alt-sistemlerinin yapısı ve optimizasyonu konusunda detaylı bilgiler vermek
Osman Taha Şen
Dr.
Taşıt Kontrol Sistemleri

Bu eğitim ile modern yol taşıtlarında sıklıkla kullanılan aktif ve pasif kontrol sistemlerinin ve sürücü destek sistemlerinin tanıtılması, taşıt dinamiği açısında incelenmesi ve modellenmesi konularında detaylı bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.
Osman Taha Şen
Dr.
Teorik ve Deneysel Modal Analiz

Bu eğitimle, yapısal sistemlerin titreşim karakterleri açısından önemli olan modal parametrelerinin belirlenmesinde sıklıkla kullanılan modal analiz ve modal test tekniklerinin tanıtılması, teorik altyapıları konularında bilgilendirme yapılması ve laboratuvar aktiviteleri ile modal test tekniğinin uygulamalı bir şekilde gösterilmesi amaçlanmaktadır.
Osman Taha Şen
Dr.
Veri Toplama ve Dijital Sinyal İşleme

Bu eğitimle, sensör/aktüatör ve veri toplama sistemi gibi önemli ölçüm zinciri elemanlarının tanıtılması, veri toplama olayı sistematiği konusunda bilgilendirme yapılması ve çeşitli dijital sinyal işleme tekniklerinin öğretilmesi amaçlanmaktadır.
Osman Taha Şen
Dr.
NVH

Taşıtlarda titreşim ve gürültü
Eğitmen
Prof.Dr.
Eklemeli Üretim

Malzemeleri biriktirerek katmanlar halinde bir bileşeni oluşturmak için dijital 3D tasarım verilerinin kullanıldığı eklemeli üretim süreçleri ile ilgili ayrıntılı bilgilerin verilmesi amaçlanmaktadır.
Eğitmen
Dr.

Aşağıdaki formu doldurarak eğitim için sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Virtual Conference on

Internal Combustion Engine Technology 

8 – 9 October 2020     

Kayıt için lütfen formu doldurun

Katılımcıların konferans öncesi kayıt işlemlerini tamamlamış ve kayıt ücretini ARI TEAM Ltd.Şti. banka hesabına yatırmış olması gerekmektedir.

Bildiri sunacak olan katılımcılar en geç 11 Eylül 2020 tarihine kadar kayıt işlemini tamamlamalıdır.

Virtual Conference on

Internal Combustion Engine Technology 

8 – 9 October 2020     

Please fill-up the Registration Form

All participants should complete the registration form and pay the conference fees before the conference.

Participants presenting a paper should complete the registration process and the payment before September 11, 2020 latest.